Máme nové logo!

23/03/2016 Uncategorized

loga4

S radosťou Vám predstavujeme naše nové logo! Chceli sme, aby bolo nadčasové, minimalistické, jednoducho zapamätateľné a originálne. Jeho koncept tvoria dve entity: zaoblené písmeno G, pripomínajúce tehotné bruško, či polohu embrya v maternici; a šedý, kužeľovitý symbol, ktorý má evokovať notoricky známy “obrázok z ultrazvuku”.

Na prvý pohľad to vyzerá jednoducho, ale cesta k výsledku nebola rýchla, ani jednoduchá. Všimli sme si, že väčšina gynekologických ambulancií vo svete pracuje s motívom ženskej siluety alebo materstva. Od toho sme preto hneď na začiatku upustili – v tejto sfére sme už nevideli priestor pre originalitu. Najprv sme si len tak kreslili a hrali sa s významom ultrazvuku – stroja, ktorý považujeme za alfa-omegu dnešnej gynekologickej diagnostiky. Ultrazvukové vlny však príliš pripomínali wi-fi ikonku, takže sme sa viac priklonili ku kužeľovitému tvaru evokujúcemu vytlačený obrázok z ultrazvuku, ako k jednému zo základných symbolov, ktoré by malo budúce logo obsahovať.logaloga2

Vždy sa nám veľmi páčila podobnosť písmen G a C; a fakt, že slovo gynekológia je medzinárodné pomenovanie daného odboru. Aj preto sme trvali na tom, aby aspoň jedno zo spomínaných písmen ostalo v znaku našej firmy.

Snáď jediný aspekt, o ktorom sme od začiatku vôbec nepochybovali, bola farebná škála. 🙂 Tabletková ružová nám nikdy nebola po vôli napriek (alebo práve preto) jej stereotypnému vnímaniu ako “ženskej” farby. Naopak, “operačková” zeleno-modrá, bledo-tyrkysová, alebo akokoľvek ju nazvete, bola stoporcentným kandidátom!

Od začiatku nás viedol a trpezlivo s nami komunikoval skvelý slovenský dizajnér písma, Ondrej Jób a práve jemu vďačíme za to, že nás odhovoril od množstva amatérizmov! Výsledná podoba loga je už kompletne jeho zásluha. Veríme, že sa Vám bude páčiť tak, ako nám! 🙂

Viac o Ondrejovej práci sa dozviete tu: http://www.urtd.net/